بتاز – راهنما

کاربر گرامی، اطلاعات این صفحه با مرور زمان بروزرسانی می شوند، لذا این صفحه را در بازه های زمانی مختلف بررسی نمایید.

راهنما

جهت استفاده از این پوسته توجه به نکات زیر حائز اهمیت است:

 

۱- نصب، راه اندازی و بروزرسانی

نصب و استفاده از نسخه پیش نمایش (نصب سریع) برای استفاده روزمره و به عنوان سایت اصلی، به دلیل مباحث امنیتی توصیه نمی شود.

در صورت استفاده از نسخه نصب سریع، توصیه می شود قبل از ارسال و ویرایش مطالب، اگر به فروشگاه ساز نیاز ندارید، افزونه “فروشگاه” یا WooCommerce را غیر فعال کنید.

افزونه “ویژوال کامپوزر” که به همراه فایل نصبی پوسته ارائه شده است نیازی به فعال سازی ندارد، لذا پیام های مبنی بر فعال سازی این افزونه را نادیده بگیرید. همچنین جهت بروزرسانی این افزونه فقط از فایل ارائه شده به همراه پوسته استفاده نمایید (نیاز به بروزرسانی این افزونه در هنگام ارائه بروزرسانی های پوسته اعلام می شود).

بروزسانی های پوسته، بسته به نوع و فوریت اقدامات انجام شده و تغییرات صورت گرفته تنها در ژاکت ارائه و به مشتریان محترم اعلام خواهد شد. مسئولیت استفاده از نسخه های قدیمی پوسته، به عهده شخص مشتری است و ایرانووب هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات و مسائل امنیتی و فنی بوجود آمده ناشی از استفاده از نسخ قدیمی ندارد.

 

۲- افزونه ها

پوسته مگانو یک پوسته نسبتا سنگین و حجیم است، لذا جهت استفاده بهینه از این پوسته، نصب افزونه “WP Rocket” توصیه می شود.

توجه: فعال سازی “Files optimisation” از مسیر “تنظیمات > WP Rocket”، برای گزینه های “CSS” و “JS” توصیه می شود.

 

۳- کارایی

اکیدا توصیه می شود gzip را در سرور یا هاست خود فعال نمایید.

جهت فعال ساز gzip، در محل نصب وردپرس در هاست، کدهای موجود در فایل زیر را به کدهای موجود در فایل .htaccess اضافه نمایید.

دانلود فایل – فعال ساز gzip و کش در .htaccess

توجه: در صورت استفاده از افزونه WP Rocket نیازی به اضافه کردن کدهای بالا نیست.

 

۴- فایل راهنما

راهنمای امکانات، تنظیمات، نصب و راه اندازی پوسته مگانو را از اینجا دانلود کنید.

 

۵- پشتیبانی

فروش و پشتیبانی پوسته مگانو صرفا از طریق ژاکت امکان پذیر بوده و هیچگونه خدماتی خارج از چارچوب پشتیبانی ژاکت ارائه نخواهد شد.

در هنگام خرید و ارسال درخواست پشتیبانی لطفا موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

۱- مشکلات هسته وردپرس

مشکلات هسته وردپرس، عدم آشنایی با بخش های مختلف سیستم مدیریت محتوا و نحوه مدیریت سایت، شامل خدمات پشتیبانی ایرانووب نیست. موارد اینچنینی در انجمن های وردپرس فارسی قابل پیگیری است.

 

۲- عدم آشنایی با بخش های مختلف پوسته

جهت آشنایی با پوسته و اجزاء آن، لطفا فایل راهنمای پوسته را مطالعه نمایید.

 

۳- نحوه نصب پوسته

جهت نصب پوسته از طریق فایل فشرده، به این صفحه و از طریق نسخه نصب سریع، به این صفحه مراجعه نمایید؛ و یا فایل راهنمای پوسته را مطالعه کنید.

 

۴- نحوه بروزرسانی پوسته

جهت بروزرسانی پوسته، کافیست نسخه جدید را از طریق ژاکت دریافت و فایل های موجود در فایل فشرده megano.zip از پوشه Theme را با فایل های قدیمی جایگزین نمایید.

 

۵- درخواست نصب پوسته یا هماهنگ سازی با وب سایت

نصب و هماهنگ سازی پوسته با وب سایت فعلی، شامل خدمات پشتیبانی نمی شود. جهت نصب از لینک های بخش ۳ و جهت آشنایی با ساخت صفحه توسط افزونه ویژوال کامپوزر از این صفحه استفاده نمایید. همچنین می توانید جهت آشنایی با افزونه های صفحه ساز، از منوی بالای همین نسخه، بخش ابزارک ها > ابزارک های صفحه ساز استفاده نمایید.

 

۶- درخواست حذف، ویرایش و یا اعمال تغییرات اختصاصی

به دلیل ارائه بروزرسانی ها و اعمال تغییرات گسترده روی پوسته با مرور زمان، امکان اعمال هیچ گونه تغییر روی پوسته، اعم از اضافه یا کم کردن بخشی از پوسته و یا اعمال تغییرات اختصاصی وجود ندارد.

 

۷- مشکلات ناشی از ایجاد تغییرات توسط کاربر

هرگونه تغییر در کدهای پوسته که منجر به مشکلات امنیتی و فنی در پوسته شود، شامل پشتیبانی نمی شود.

 

۸- مشکلات ناشی از نصب افزونه های مختلف

در مواردی، احتمال تداخل برخی افزونه ها با المان های پوسته وجود دارد. لذا قبل از ارسال درخواست پشتیبانی لطفا، از عدم تداخل پوسته با افزونه های نصب شده بر روی وب سایت خود اطمینان حاصل نمایید.

 

۹- اندازه توصیه شده برای تصاویر

در پوسته مگانو اندازه تصاویر ثابت در نظر گرفته شده است. این بدین معنی است که هرگونه تصویر با هر اندازه ای بدون ایجاد مشکل در پوسته نمایش داده می شود. اما اندازه توصیه شده برای تصاویر سایت (تصاویر مطالب) جهت ارائه بهترین کیفیت ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل، در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که پوسته مگانو تنها ۳ تصویر از تصاویر آپلود شده توسط کاربر را برش داده و در فضای هاست شما ذخیره می کند. مابقی تصاویر ذخیره شده مربوط به وردپرس و افزونه های نصب شده مانند ووکامرس هستند.